Religia

18.06.2020

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus
Dzisiaj przypada uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. Szczególny dzień dla mieszkańców
parafii Galewice - mówimy „odpust w naszej parafii.” To szczególny dzień, w którym
oddajemy cześć sercu Pana Jezusa. Zobaczcie zdjęcie.
 
 
Serce, znak miłości. Pamiętacie, że Pan Jezus tak bardzo kocha każdego z nas, że oddał za
nas swoje życie. Pan Jezus nieustannie obdarza nas swoją miłością. Mówimy, że Jego Serce
płonie miłością, goreje. Dlatego widzimy na zdjęciu płomienie wychodzące z serca Jezusa.
 
 
W kościele, w Galewicach, przez cały dzień można odwiedzać Pana Jezusa, który jest
wystawiony na ołtarzu i czeka na nas. Można z rodzicami wejść do kościoła i Go przywitać i z
nim porozmawiać. Ale pamiętajcie, Pan Jezus zawsze czeka na nas w kościele. Jest obecny w
tabernakulum. To taka można powiedzieć „złota skrzyneczka”, przy której zawsze pali się
światło. Kiedy będziecie w kościele, odszukajcie to miejsce, gdzie jest Pan Jezus.
 
 
My odpowiadamy na miłość Pana Jezusa, starając się być zawsze dobrym człowiekiem,
którego Przyjacielem jest Jezus.
Zaśpiewajcie Jezusowi”
Sercem kocham Jezusa, sercem kocham Jezusa.
Zawsze będę Go kochał, On pierwszy ukochał mnie.
Proszę wejdźcie na stronę podaną poniżej i wysłuchajcie piosenki. Refren spróbuj śpiewać
razem.
https://www.youtube.com/watch?v=zS8lyoHaWw0
Szczęść Boże.
Pozdrawiam Was gorąco.
 

04.06.2020

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Witam Was serdecznie!

Czy jedliście dzisiaj chleb? Gdybym mogła Was usłyszeć, pewnie powiedzielibyście mi, że tak. Chleb jest dla nas podstawowym pokarmem. Chyba nie wyobrażamy sobie jedzenia, bez chleba. Jak powstaje chleb? Na to pytanie myślę, że też znacie częściowo odpowiedź, ale jeśli nie, to proszę zapytajcie rodziców.

Dzisiaj porozmawiamy o wyjątkowym chlebie – Chlebie eucharystycznym. Jest to chleb, w którym mieszka żywy Jezus.

Czy kojarzycie wydarzenie z tego obrazu?

Ostatnia Wieczerza – Leonardo da Vinci

Kiedy Pan Jezus żył na ziemi, spotykał się z uczniami, nauczał i uzdrawiał ludzi z różnych chorób. Gdy zbliżał się czas jego odejścia z tego świata, zaprosił swoich uczniów na wspólną kolację. Podczas niej wziął chleb w swoje ręce i powiedział „To jest Ciało moje. Zostanę z wami w tym chlebie na zawsze”. Następnie wziął kielich z winem, podniósł go i powiedział „To jest moja Krew”. Uczniowie po tych słowach spożyli z Jezusem ostatnią wspólną kolację. Po dziś dzień czynimy podobnie w naszych kościołach. Na pewno nie raz słyszeliście te słowa w kościele. Na każdej mszy św. ksiądz bierze biały chleb, wypowiada te same słowa, co Jezus i biały chleb staje się ciałem, a wino Krwią Pana Jezusa.

Jezus jest ukryty pod postacią Białego Chleba i możemy Go odwiedzać w kościele.  Jest wystawiany w specjalnym naczyniu, które ma trudną nazwę- monstrancja. Oto monstrancja , a w niej Biały Chleb, czyli Pan Jezus.

 

Wysoka monstrancja do kościoła 70 cm

Drogie dzieci, jest jeden dzień w roku, kiedy Pan Jezus wychodzi z kościoła pod postacią Chleba i zaprasza nas na wspólną wędrówkę ulicami naszych miejscowości. Ten dzień, to uroczystość nazywana popularnie Boże Ciało. Zobaczcie zdjęcia. Czy takie obrazy mogliście zobaczyć w waszych parafiach?

Procesja Bożego Ciała: to coś więcej niż przemarsz | Stacja7.pl

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało ...

 

Kościół obchodzi święto Bożego Ciała - ulicami przeszły procesje ...

Akcja #Procesja. Zrób zdjęcie w Boże Ciało i pokaż w mediach ...

To zdjęcia procesji Bożego Ciała. W tym dniu, przygotowuje się 4 ołtarze, na których ksiądz stawia monstrancję z Ciałem Jezusa- Białym Chlebem. Widzicie dziewczynki sypią kwiaty. Idąc procesją wyznajemy, że Jezus jest dla nas kimś wyjątkowym, bardzo ważnym.  Wy, dzieci swoją radość z udziału w takim „spacerze z Jezusem” możecie wyrazić poprzez odpowiedni strój. Dziewczynki, piękne, świąteczne sukienki a chłopcy piękna koszula.

W tym roku, ze względu na pandemię, Pan Jezus nie wyjdzie na ulice naszych miejscowości, ale możemy odbyć ”wspólny spacer” wokół kościoła. Zachęcam was bardzo gorąco, abyście wspólnie z Rodziną, odbyli ten świąteczny „spacer z Jezusem” wyrażając ,w ten sposób, swoją wiarę.

Szczęść Boże!

 

28.05.2020

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Witam Was!

Czasem jesteśmy smutni.

 

Smutek towarzyszy nam, gdy jesteśmy chorzy, zmęczeni, gdy coś nam zginie lub coś nam się nie uda. Jesteśmy też smutni, gdy musimy się z kim rozstać, np. odwiedziła was ukochana ciocia, ale już musi wracać do swojego domu. Co wtedy czujecie?

Tak, smutek, a najbliżsi was pocieszają. Wiecie, że Pan Jezus też miał przyjaciół. Byli nimi Jego uczniowie. Pewnego razu, o czym mówiliśmy ostatnio, Jezus powiedział im, że musi wrócić do swojego Ojca. Uczniowie się zasmucili, ale Pan Jezus obiecał, że gdy Go nie będzie wśród nich, pośle im Ducha Świętego, który będzie im pomagał. I spełnił obietnicę. Pismo Święte, tak to opisuje:

Znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał im się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wichru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzielały, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym.

 

Duch Święty, tak jak Jezus i Bóg Ojciec , jest Bogiem. Od chwili chrztu św. mieszka w każdym z nas. Ducha Świętego – trzecią osobę Boską- nie możemy zobaczyć, bo Go nie widać. Gdy Duch Święty przyszedł do uczniów, ukazał się jako płomyki ognia. Możecie to zobaczyć na ilustracji. Płomyki spoczęły na wszystkich uczniach Jezusa. Również, każdy z nas otrzymał taki płomień – podczas chrztu tato lub chrzestny zapalili świecę, symbol wiary i Bożej obecności w nas. Duch Święty przedstawiany jest także jako gołębica.

 

Niedziela, która przed nami, to właśnie niedziela kiedy wspominamy zesłanie Ducha Św.

Zapamiętaj

Jezus posyła Ducha Świętego

On jest pomocą dla każdego.

Dlatego pamiętaj, że czyniąc znak krzyża świętego, modlisz się także do Ducha Świętego.

Gorąco Was pozdrawiam.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

 

21.05.2020

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Witam Rodziców i Was kochane dzieci.

Dzisiaj zapraszam do obejrzenia przedstawienia kukiełkowego, mówiącego o wydarzeniu Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Pan Jezus po 40 dniach od zmartwychwstania idzie, wstępuje do nieba, aby zasiąść po prawicy Ojca. Idzie przygotować miejsce każdemu z nas. Jest to święto radosne o czym mówią nam bohaterowie przedstawienia.

Wejdźcie na stronę

https://www.youtube.com/watch?v=dQL3G3c20Ro i obejrzyj filmik.

Następnie pokoloruj obrazek online

http://www.supercoloring.com/pl/kolorowanki/wniebowstapienie-jezusa?colore=online#

Jeżeli nie chcesz w taki sposób pokolorować, a masz możliwość wydrukowania, skorzystaj z tej kolorowanki. A może masz ochotę namalować samodzielnie, tak jak Ty sobie wyobrażasz wniebowstąpienie Pana Jezusa? Zachęcam.

Gorąco Was pozdrawiam.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

14.05.2020

 

Serdecznie Was Witam!

 

Dzisiaj Moi Kochani, chciałabym abyście przypomnieli sobie postać Wielkiego Polaka, patrioty, którym był, już ŚWIETY, Jan Paweł II. Znacie troszkę tę postać. Rozmawialiście o niej ze swoimi Paniami wychowawczyniami. Popatrzcie na zdjęcie.

 

Ten uśmiechnięty, w białym stroju, to właśnie o Nim mowa. Szczególną troską i opieką otaczał dzieci, co możemy zobaczyć na zdjęciach. Jan Paweł II był pierwszym papieżem, który napisał List do dzieci.

Papież mówił, że dzieci są radością jego serca. Zawsze do niego lgnęły, a on zawsze znajdował z nimi wspólny język. Z dziećmi swoich przyjaciół uwielbiał spędzać czas, jeszcze zanim został papieżem. Gdy z Krakowa, gdzie urzędował, przyjeżdżał do stolicy, zatrzymywał się u sióstr urszulanek przy Wiślanej i tam też często, mimo zmęczenia po podróży i licznych wykładach w Lubinie, rozmawiał z maluchami – bo na terenie klasztoru jest przedszkole. Spotkania z dziećmi dodawały mu energii. A do legendy przeszła już opowieść o sznurówce. Gdy mały chłopiec spotkał na schodach w klasztorze urszulanek przyszłego papieża, odważnie pociągnął go za sutannę i zawołał: „Księdzu, zawiąż sznurowadło!”.
„– Kardynał Wojtyła bez wahania się nachylił i zawiązał sznurówkę. Właśnie w takich sytuacjach pokazywał wielkość swojej skromności” – wspomin
ała tę historię siostra Janina Chmielińska, urszulanka z ul. Wiślanej w Warszawie.
Nie dziwi więc, że i potem – gdy już kardynał został papieżem – wykorzystywał każdą okazję, by tych ukochanych najmłodszych przytulać, błogosławić, rozmawiać z nimi, posyłać serdeczne uśmiechy, rozdawać buziaki. Za tę serdeczność tak kochały go maluchy. Lgnęły do niego jak do najukochańszego
dziadka i ani trochę się go nie bały. A on kiedyś wyznał:„ „Największą radością papieskiego serca są dzieci. I największą troską serca papieża jest każde dziecko. I miłością serca papieża, tak jak Serca Jezusowego, jest dziecko”. W tym roku 18 maja obchodzimy 100 rocznicę urodzin Papieża. Czyli mówiąc prościej, 18 maja, czyli w najbliższy poniedziałek, Karol Wojtyła czyli Jan Paweł II miałby 100 lat.

My, Polacy, wspominamy naszego wielkiego Rodaka z wielką czułością. Chciałabym, abyście na urodziny Papieża wykonały laurkę, najpiękniejszą, taką jaką potraficie. Dzisiaj papież jest już w niebie, ale będzie widział waszą staranną pracę. Dlatego zachęcam was, zróbcie laurkę urodzinową dla Papieża- Jana Pawła II, z okazji jego 100 lat.

Pozdrawiam Was gorąco.

 

 

 

07.05.2020

Witam Was Drodzy Rodzice I Kochane Dzieci!

Już rozpoczął się piękny, majowy miesiąc. Przyroda odżyła w swej pełni. Pola i lasy wypełniły się zielenią, słyszymy radosny śpiewem ptaków.

Za nami w kalendarzu trzy ważne dla każdego Polaka daty: 1, 2 i 3 maja –

1 maja- Święto Pracy i św. Józefa Robotnika,

2 maja- Dzień Flagi i

3 maja - Święto Konstytucji.

3 maja to także uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Właśnie w miesiącu maju ludzie gromadzą się w kościołach, przy przydrożnych kapliczkach lub figurach Matki Bożej i dla niej śpiewają. Śpiewają modlitwę, którą nazywamy litanią. W ten sposób wychwalają Maryję. Myślę, że takie przydrożne kapliczki każdy z Was widział. Nawet w parku, gdzie jest przedszkole, możemy zobaczyć kapliczkę z figurą Matki Bożej.

Maryja zawsze wspierała Jezusa. Gdy Jezus umierał na krzyżu, nie było przy Nim tych, którym przywrócił zdrowie, którym wyświadczał dobro. Uciekli również Jego uczniowi. .Została tylko Maryja oraz najmłodszy z uczniów – Jan. Jezus, widząc swoją Matkę i ukochanego ucznia – Jana, w słowach „Oto Matka Twoja” wskazał Janowi, że

Maryja będzie matką wszystkich . W naszej ojczyźnie jest wiele miejsc, w których w szczególny sposób wraz z Maryją oddajemy cześć dobremu Bogu. W Polsce najbardziej znane są np.: Jasna Góra, Licheń, gdzie znajdują się Jej obrazy lub

figury.

Czy widzieliście ten obraz?

To jest właśnie obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, czyli znajdujący się w Częstochowie, w miejscu, które nazywamy Jasną Górą. Tam jest kościół, a w nim ten obraz.

Przyjrzyjcie się uważnie temu obrazowi i powiedzcie:

- Co charakterystycznego dostrzegamy na twarzy Maryi?

- Co mogą oznaczać te rysy?

- Skąd się wzięły te rany na twarzy Maryi?

Obejrzyjcie fragment opowiadania o Matce Bożej – „Mama z trzema bliznami”

https://www.youtube.com/watch?v=WJcizEcjMqE&amp=&list=PLXdXnbjva1VXB9ad7neMexAkb8j9GgQdR&amp=&index=2

Maryja patrzy na nas , pilnie słucha naszych słów zanoszonych do Niej przez

Modlitwę. O wszystkich naszych problemach mówi Jezusowi i prosi ,by On nam pomagał. Dlatego wieczorem, pomódlcie się , wspólnie z mamą , z tatą, do Maryi, naszej Matki słowami modlitwy „Zdrowaś Maryjo”.

Narysujcie też, piękny bukiet dla Maryi. Możecie swoje prace przesłać do mnie, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zachęcam

Gorąco Was pozdrawiam. Szczęść Boże.

29.04.2020

Witam Was Wszystkich bardzo gorąco!

Dzisiaj zapraszam Was na spacer. Idziemy na pastwisko, żeby pooglądać owieczki. Może ktoś z Was był w górach z rodzicami i widział pasące się owce. Spójrzcie na ilustrację.

Widzicie ile owiec? Zobaczcie są różne. Wśród białych widać też ciemne. Piękny widok, prawda? Ale czy owce są same? Nie, razem z nimi jest pasterz. Jak myślicie, co robi pasterz? Jakie jest jego zadanie?

Myślę, że na to pytanie potraficie odpowiedzieć. 
Pasterz pilnuje swoich owiec, wyprowadza je na łąki, ochrania przed niebezpiecznymi zwierzętami. Pasterz troszczy się o owce, daje im wodę do picia, strzyże je, pielęgnuje, gdy zachorują. Kiedy rodzą się małe owieczki, pasterz nadaje im imiona. Dzięki temu, może wołać każdą z osobna, a one słysząc jego głos przychodzą do niego. Pasterz musi być też odważny i bronić swoich owiec przed drapieżnikami nie wahając się nawet narazić swego życia.

Pan Jezus powiedział tak „ "11.Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce…14 Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, 15 podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce.”

Pan Jezus powiedział o Sobie, że jest dobrym Pasterzem. Zna swoje owce i bardzo je kocha.

Pewnie zapytacie – kim są owce? Owieczki, to każdy z nas Ty i ja, twoi rodzice, rodzeństwo, każdy człowiek. Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem i chce być twoim Dobrym Pasterzem, bo bardzo cię kocha. Jego miłość jest tak wielka, że zdecydował się cierpieć za nasze grzechy. Pan Jezus chce mieć z Tobą kontakt i Ciebie prowadzić, chronić i troszczyć się o Ciebie, jak pasterz o swoją owieczkę. Dlatego On o nas się troszczy. Pragnie, abyśmy byli szczęśliwi. I nawet jak zdarzy się nam, zrobić coś smutnego, to Pan Jezus zawsze jest przy nas. Dla Pana Jezusa, Pasterza, każda owieczka, czyli każdy z nas, jest bardzo cenny. Jemu zależy na tym, żebyśmy byli blisko Niego. Dobry Pasterz czeka też na każdego z nas, kiedy jest nam smutno i źle. On chce też towarzyszyć nam, kiedy przeżywamy coś radosnego, np. chce świętować z nami nasze urodziny! On chce nas – owieczki – tak po prostu prowadzić. Cieszmy się więc, że mamy Jezusa Dobrego Pasterz. Pełni radości narysujcie piękną, radosną owieczkę. Będzie ona symbolizowała Was. Pamiętajcie, jesteś cennymi owieczkami dla Pana Jezusa, dobrego Pasterza. Słuchajcie Jego głosu, słuchając rodziców, dziadków, którzy również bardzo pragną, abyście byli szczęśliwi. Poniżej macie rysunek owieczki. Spróbujcie narysować podobną.

Pozdrawiam Was . Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

 

23.04.2020

Witam Was bardzo gorąco, Kochane dzieci! Witam też gorąco Was Drodzy Rodzice!

Dziękuję Wam za pomoc w naszych spotkaniach. Za to, że czytacie dzieciom to, co piszę. Cieszymy się Zmartwychwstaniem Pana Jezusa, choć jesteśmy w trudnym dla każdego z nas czasie.

Kochane dzieci czy widzieliście już taki obraz?

 

Jest to wyjątkowy obraz, ponieważ, kazał go namalować sam Pan Jezus. Prośbę swą skierował do Faustyny Kowalskiej, która była zakonnicą. Poniżej zdjęcie Faustyny, a w tle obraz Jezusa Miłosiernego.

Zwróćcie uwagę, na obraz Jezusa. Jezus jest w białej szacie. Prawą rękę ma wzniesioną do błogosławieństwa, lewą dotyka szaty na piersiach, skąd wychodzą dwa wielkie promienie: czerwony i blady. W podpisie obrazu są słowa: Jezu, ufam Tobie.

Kolor czerwony oznacza krew a blady wodę. Ten obraz ukazuje wielką miłość Boga do człowieka. Przypomina nam, że Pan Jezus tak bardzo kocha każdego z nas, że oddał za nas swoje życie. A pamiętacie przecież, ile dobrych rzeczy uczynił Pan Jezus kiedy był na ziemi, np. uzdrawiał, pocieszał, pomagał. Pan Jezus pragnie abyśmy i my Go w tym miłosierdziu naśladowali. My też mamy zadanie, okazywać miłość drugiemu człowiekowi, jak pokazuje nam sam Jezus.

Zadanie do wykonania

Spróbuj narysować obraz Jezusa Miłosiernego. Pamiętaj o dwóch kolorach promieni.

Jako pomoc wykorzystaj kolorowankę. Patrz na nią i próbuj rysować. Nie poddawaj się. Odszukaj ten obraz w swoim domu. Powodzenia.

Szczęść Boże

 

16.04.2020

 

Witam Was serdecznie na naszym poświątecznym spotkaniu. Przeżywaliśmy i wciąż przeżywamy radość ze zmartwychwstania Pana Jezusa. Bardzo cieszymy się, że Jezus nie został na zawsze w grobie. Nauczymy się piosenki, którą będziemy mogli wyrazić naszą radość i wdzięczność dla Jezusa, za Jego zmartwychwstanie.

Oto słowa i adres gdzie możemy wysłuchać i wspólnie zaśpiewać. Zwróćcie uwagę na gesty.

Bóg nie umarł, Jezus żyje-3 razy

Daj Mu ręce swe

Daj Mu nogi swe

Daj Mu serce swe

Daj Mu duszę swą

On twoim Panem jest

https://www.youtube.com/watch?v=Y9KSEdBizTY

Oddajemy chwałę Bogu

Jezus żyje powstał z grobu.

Obejrzyjcie film o Zmartwychwstaniu Jezusa

https://www.youtube.com/watch?v=sC4o9AuysWw

Zadanie domowe

Naucz się piosenki.

 

02.04.2020 

Witam gorąco Rodziców oraz dzieci na kolejnym naszym spotkaniu katechetycznym.  Bardzo proszę Rodziców i gorąco Wam dziękuję, abyście dzieciom przeczytali to, co umieszczam .

Na chwilkę Moi Drodzy, zatrzymajmy się przy krzyżu. Bardzo proszę, abyście  odnaleźli krzyż w waszym domu. ( dzieci odszukują krzyż w domu np na ścianie , na półce) i przy nim się pomodlili, czyniąc  znak krzyża.

Krzyż przypomina nam Pana Jezusa, przypomina nam Jego wielką miłość. W sposób szczególny zatrzymujemy się przy krzyżu właśnie w okresie wielkiego Postu: w czasie drogi krzyżowej i w wyjątkowym dniu- Wielkim Piątku -, który jest pamiątką śmierci Pana Jezusa. W tym dniu ludzie adorują krzyż ( całują go), który wystawiony jest w każdym kościele.

Krzyż jest znakiem, że Bóg przebacza ludziom ich grzechy. Umiera za każdego z nas i odnawia naszą przyjaźń z Bogiem.

Zapamiętaj

Wielki Piątek to dzień drogi krzyżowej i śmierci Pana Jezusa.

Za to chcemy Bogu zawsze dziękować

 Uczyńmy to piosenką „Zrzuć ciężary na Jezusa”

Oto tekst, a muzykę Rodzice pomogą Wam znaleźć  na Internecie.

 Podaję stronę https://www.youtube.com/watch?v=nRpqqv8UagE

Zrzuć ciężary na Jezusa, On kocha CIę- 2x

Wyżej, wyżej, wyżej, wyżej, wyżej, wyżej, wyżej, (ręce podnosimy coraz wyżej)

Jezus coraz niżej

Niżej, niżej, niżej, niżej, niżej, niżej, niżej,( ręce schodzą coraz niżej)

Szatan coraz niżej- zdeptać Go (tupiemy nogami- depcząc szatana)

Zadanie domowe

Narysuj krzyż i pięknie go przyozdób, pokoloruj.

Możesz też zbudować krzyż z klocków.

Koszyczek Wielkanocny

Ostatni Tydzień prze Świętami Wielkanocnymi nazywany jest Wielkim Tygodniem. A w nim 3 wielkie dni:

Wielki Czwartek- Pan Jezus spożywa uroczystą kolację z Apostołami, umywa im nogi, pokazując, że mamy sobie wzajemnie pomagać. Przemienia chleb i wino w swoją krew.

Wielki Piątek- Pan Jezus Umiera

Wielka Sobota- Przygotowujemy się do radości Zmartwychwstania.

Idziemy do kościoła poświęcić pokarmy. Na kolejnych ilustracjach zobaczycie, co powinno się znaleźć w koszyczku.

Ponieważ w tym roku, z powodu epidemii koronowirusa, nie możemy iść do kościoła, to nad tymi przygotowanymi pokarmami, odmówimy modlitwę błogosławieństwa. A więc zobaczcie co musicie włożyć do koszyczka. Proszę Rodziców, aby przeczytali dzieciom wyjaśnienie symboli tych potraw.

Zadanie domowe

Narysuj piękną pisankę.

Szczęść Boże Moi Kochani.

 

 

 

26.03.2020

Dla dzieci 6 letnich ( choć myślę,- że 5 -latkom też mogło by się podobać, np. jakaś część) codziennie od poniedziałku do piątku na żywo w Internecie ”Mocni w duchu dzieciom”. To półtorej godziny różnych zajęć: muzycznych, plastycznych, sportowych, opartych na treściach religijnych. Dzieci wspólnie z prowadzącymi ćwiczą, śpiewają, wykonują różne prace plastyczno- techniczne.. Wystarczy w Google wpisać Mocni w duchu dzieciom i wyświetli się strona. Można zobaczyć jak wyglądają te zajęcia, oglądając na you tube zajęcia z dni wcześniejszych. Ponad to umieszczam karty pracy dla dzieci.

Zachęcam do obejrzenia na Internecie odcinka ,,Ziarno - Niedziela palmowa’’.

 

Copyright © 2014 MINET. All Rights Reserved.

Wykonanie MINET.pl