Dzień Babci i Dziadka (23.01.2016)

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. W Gminnym Przedszkolu w Galewicach zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Nasze przedszkole obchodziło to wspaniałe święto w sobotę - 23 stycznia. Z tej okazji placówka zorganizowała bal w sali OSP w Galewicach. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9:00, pani dyrektor Beata Wesołowska przywitała wszystkich ciepłymi słowami. Swoją obecnością zaszczycili nas najważniejsi w tym dniu goście w osobach 140 babć, dziadków i pradziadków naszych wychowanków oraz zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Gminy – Jerzy Karsznia, Dyrektor GZEAS-u Piotr Kowalczyk, Skarbnik Gminy Galewice-Anna Kaczmarek, Dyrektor GOK- Irena Janiaczyk. W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami zaprezentowały piękny program artystyczny. Mali artyści z grup 3,4,5-letnich recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły dla Dziadków. Z przejęciem odtwarzali swoje role, a mili goście ze wzruszeniem odbierali moc najgorętszych życzeń, kierowane pod ich adresem.Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Słowa podziękowania za codzienny trud wkładany w wychowanie wnucząt i życzenia długich lat w zdrowiu i poczuciu spełnienia skierowali do babć i dziadków pani dyrektor Beata Wesołowska i Przewodniczący Rady Gminy – Jerzy Karsznia. Na koniec dzieci obdarowały naszych miłych gości upominkami w postaci gipsowych obrazków. Po części artystycznej przyszedł czas na poczęstunek przygotowany przez panie kucharki, rodziców i pracowników przedszkola. Niecodziennych gości do wspólnej zabawy zachęcał wodzirej - pan Zbigniew Żaba. Dzieci i dziadkowie wspaniale bawili się przy znanych i lubianych przebojach. Nie zabrakło niespodzianek i konkursów. Wszystkie dzieci przebrane były w wybrane przez siebie stroje karnawałowe co dodało uroku całej imprezie. Można było spotkać księżniczki,rycerzy, strażaków, policjantów różne zwierzątka i dużo innych ciekawych bohaterów bajek. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, nauczycielom, że nasza praca jest bardzo potrzebna, a dzieci to nasz wspólny skarb.

I.Cieśla

 

Copyright © 2014 MINET. All Rights Reserved.

Wykonanie MINET.pl