Las Zimą (12.02.2016)

Od stycznia 2016 roku Gminne Przedszkole w Galewicach realizuje autorski projekt Las bliżej nas – edukacja ekologiczna w Gminnym Przedszkolu w Galewicach.
W trosce o uświadomienie znaczącej roli lasów w przyrodzie i życiu człowieka, a także poznanie i docenienie naszego otoczenia postanowiliśmy stworzyć projekt, który ma na celu uwrażliwić przedszkolaków na walory estetyczne krajobrazu i nauczyć ich w mądry sposób korzystać z dobrodziejstw i bogactw lasu. Jako placówka wzięliśmy udział w konkursie Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2015/2016 organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Nasz wniosek został pozytywnie rozpatrzony i uzyskaliśmy środki na realizację różnorodnych działań, tj. konkursów, wycieczek, warsztatów edukacyjnych, zakup pomocy dydaktycznych itp.
Pierwszym znaczącym przedsięwzięciem realizowanym w ramach projektu był Gminny Konkurs Plastyczny pt. Las Zimą
W piątek – 12 lutego w Gminnym Przedszkolu w Galewicach miało miejsce rozstrzygnięcie owego konkursu Las zimą. O godz. 10:00 pani dyrektor mgr Beata Wesołowska powitała naszych miłych gości: uczestników konkursu, ich opiekunów i rodziców oraz panią Irenę Janiaczyk – dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Galewicach. Następnie, po słowach uznania i podziękowaniach skierowanych do autorów zgłoszonych prac, ogłoszono wyniki i wręczono nagrody.
Konkurs zorganizowany przez panie: mgr Joannę Kaczmarczyk i mgr Ilonę Cieśla skierowany był do dzieci przedszkolnych w wieku 3- 5 lat. Miał na celu rozwijanie zainteresowań otaczającą przyrodą, pogłębienie wiedzy na temat piękna otaczających nas lasów oraz stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej. Powołane przez organizatorów niezależne jury miało trudne zadanie, ponieważ wiele prac odznaczało się szczególną pomysłowością, ogromnym wkładem pracy i precyzją wykonania. Spośród nich jury wybrało po trzy główne miejsca i po 2 wyróżnienia. A oto nagrodzeni:

3 latki
- I – Lena Kubacka - Galewice
- II – Jakub Smolis - Niwiska
- III – Tomasz Mielczarek - Galewice
Wyróżnienia:
- Marysia Wysota - Galewice
- Hania Kaczmarek - Niwiska

4 latki
- I – Lena Wojewoda - Węglewice
- II – Gabriela Hozer - Osiek
- III - Łucja Mleczko - Galewice
Wyróżnienia:
- Nicola Kubacka – Ostrówek
- Kalina Brożyna - Galewice

5 latki
- I – Amelka Kowalczyk – Węglewice
- II – Piotr Kaczmarczyk - Galewice
- III - Tomasz Słodowicz - Biadaszki
Wyróżnienia:
- Amelka Fiołka - Galewice
- Kasia Kowalik - Galewice

Organizatorzy postanowili nagrodzić wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za podjęcie trudu wykonania jakże uroczych prac, za pomysłowość i chęć wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu, a także ich rodzicom i nauczycielom za wsparcie i pieczę.
Jeszcze raz gratulujemy laureatom.

 

Copyright © 2014 MINET. All Rights Reserved.

Wykonanie MINET.pl