Tłusty Czwartek (04.02.2016)

Staropolskie przysłowie mówi: „Powiedział Bartek, że dziś Tłusty Czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w Tłusty Czwartek nie zje ani jednego pączka – przez kolejny rok nie będzie mu się wiodło. W Gminnym Przedszkolu w Galewicach nie można było pominąć takiej tradycji. Drugą równie ważną tradycją wśród naszych przedszkolaczków jest wybór Króla i Królowej Pączków. Tego dnia Krasnoludki, Słoneczka i Żabki z niecierpliwością oczekiwały podwieczorku. Gdy nadeszła jego pora z wielkim apetytem i ciekawością zajadały sie pączkami z dżemem doszukując się ukrytego kawałka czekoladki. Ten kto odnalazł odrobinę tej słodkości został królem i królową pączków. Ten dzień był naprawdę bardzo słodki.

I.Cieśla

 

Copyright © 2014 MINET. All Rights Reserved.

Wykonanie MINET.pl