Dzień Pluszowego Misia (26.11.2015)

Pluszowe misie są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od wielu lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu, pocieszają, dodają otuchy w trudnych chwilach. Małe, duże, kolorowe, puchate i mięciutkie... pluszowe misie opanowały Gminne Przedszkole w Galewicach. Towarzyszyły swoim małym właścicielom, po to aby wspólnie bawić się, uczyć i świętować swoje kolejne urodziny. Wszystkich przedszkolaków w przedszkolnym korytarzu witał duży miały miś, do którego każdy mógł się przytulić. Tego dnia dzieciaki poznały historię powstania Święta Pluszowego Misia, prezentowały swoje maskotki, słuchały czytanych przez panie wierszy o misiach, rozmawiały na temat poszanowania zabawek własnych i cudzych. Przedszkolaki gimnastykowały się ze swoimi pluszakami, bawiły się w „Starego Niedźwiedzia”, w „Dwa malutkie Misie”, w „Zmieniają miejsca Misie”, rozwiązywały Quiz „ Misiowe zgadywanki” ,wykonywały misie z włóczki, masy solnej oraz techniką orgiami. Tańczyły z misiami w rytm piosenek „Pokochaj pluszowego misia", „ Misie dwa”, „Pluszowy Miś”, „Jadą, jadą Misie”. Dzień ten w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

I.Cieśla

 

Copyright © 2014 MINET. All Rights Reserved.

Wykonanie MINET.pl