Andrzejki 2015 (Słoneczka i Żabki)

Andrzejki mają długą tradycję. Kiedyś uczestniczyły w nich tylko kobiety. W wigilię imienin Andrzeja dziewczyny zbierały się, by wywróżyć sobie imię małżonka i przyszłość. Teraz na wróżby umawiają się nie tylko dziewczęta, ale również panowie a nawet dzieci. Tak też i działo się w przedszkolu w Galewicach. W czasie piątkowego spotkania przedszkolaki zapoznały się z historią i tradycją wróżb andrzejkowych. Aby przenieść się w świat wróżb, marzeń i fantazji dzieciaki przy świetle czarodziejskiej kuli czarowały i wypowiadały zaklęcia: „Czary – mary, hokus- pokus….”. Następnie z zaciekawieniem i radością uczestniczyły się w wróżbach i zabawach andrzejkowych tj.: „układanie butów”, „kim będę w przyszłości”, „serduszkową loterię”, „gwiazdkową przepowiednię”, „najlepszy przyjaciel”, „kostkę szczęścia”, „co mnie czeka w przyszłości”. Ale Andrzejki to nie tylko wróżby a przede wszystkim dobra zabawa. Wszyscy więc dobrze odnaleźli się we wspólnym tańcu.

I.Cieśla

 

Copyright © 2014 MINET. All Rights Reserved.

Wykonanie MINET.pl