Jasełka (17.12.2015)

Święta Bożego Narodzenia są świętami rodzinnymi, fakt ten inspiruje nas do kultywowania tradycji jasełkowych w naszym przedszkolu – małej rodzinie jaką tworzymy my pracownicy, dzieci i rodzice.
W Gminnym Przedszkolu w Galewicach w przygotowaniu i zaprezentowaniu Jasełek biorą udział wszystkie dzieci naszego przedszkola. Choć pracy przy przygotowaniach do tego świątecznego spotkania nie brakuje jest to dla wszystkich czas radości z przygotowywania dla bliskich niespodzianki. Co roku nasze „Jasełka” mają inną oprawę i inny scenariusz. Wszyscy widzowie, którzy mają okazję oglądać przedszkolne „Jasełka” poddają się świątecznemu nastrojowi.
17. 12. 2014r. w sali OSP w Galewicach rozbrzmiały anielskie głosy naszych Milusińskich. Na początku Pani Dyrektor Beata Wesołowska powitała licznie przybyłych rodziców, dziadków oraz zaproszonych gości i zaprosiła do obejrzenia przedstawienia jasełkowego. Jako pierwsze wystąpiły najmłodsze dzieci naszego przedszkola. Zaproszeni goście i cała społeczność przedszkolna z wielką uwagą i podziwem oglądali wystąpienie najmłodszych wychowanków. Grupa „Krasnoludki” recytowała piękne wierszyki i śpiewała pastorałki „Jasełka, jasełka”, „ Świeć gwiazdeczko”. Dzieci przygotowała wychowawczyni Karolina Motyl. Starsze grupy „Słoneczka” i „Żabki” wspólnie przygotowały dla gości montaż słowno – muzyczny pod kierunkiem wychowawczyń Joanny Kaczmarczyk i Ilony Cieśla. Dzieci recytowały wiersze przybliżające gościom krótką historię narodzin Jezusa przeplatane kolędami i pastorałkami wprawiały widzów w magiczny, świąteczny nastrój. Mali aktorzy mimo niewielkiej tremy doskonale odegrali swoje role. Występ był naprawdę udany. Jasełka bardzo się spodobały, o czym świadczyły gromkie brawa publiczności, których nie było końca. Cała sala była przepełniona radością i niejednemu zakręciła się łza w oku. Na zakończenie tak wspaniałego wieczoru, Pani Dyrektor złożyła Wszystkim obecnym życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne. Również Wójt Gminy Galewice – Pan Marian Wojcieszak złożył życzenia a Pani Dyrektor przekazał niespodzianki dla małych artystów.

Niech nadchodzące Święta będą dla każdego z nas niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień. A nadchodzący Nowy Rok niech przyniesie nam miłość, pomyślność i spełnienie marzeń, szczególnie tych głęboko ukrytych…. Wesołych Świąt!

I.Cieśla

Filmy

 

Copyright © 2014 MINET. All Rights Reserved.

Wykonanie MINET.pl