Konkurs kolęd i pastorałek pt. ,,Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś'' 2019

Dnia 17.12.2019 r. już po raz trzeci w naszym przedszkolu odbył się konkurs kolęd i pastorałek w którym udział wzięło 36 dzieci z całego przedszkola. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Konkurs zorganizowały i prowadziły wychowawczynie z grupy 3– letniej p. Karolina Motyl i z grupy 4 – letniej p. Ilona Cieśla
Konkurs
przebiegał w miłym, świątecznym nastroju. Mali artyści prezentując najpiękniejsze kolędy i pastorałki pokazały wysoki poziom umiejętności wokalnych.   Wykonanie utworów oceniało Jury w składzie:
• Dyrektor przedszkola p. Beata Wesołowska
• Nauczyciel przedszkola p. Angelika Mieszała
• Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Galewicach p. Irena Janiaczyk
Oceniając występy dzieci Jury brało pod uwagę dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu i melodii, czystość i poprawność wykonania, ogólne wrażenie artystyczne.

Z grupy 3- letniej „Pszczółki”
• I miejsce zajęła Liliana Gola w wykonaniu kolędy „Gore Gwiazda Jezusowi”
• II miejsce zajęła Marcelina Polak w wykonaniu pastorałki „Świeć gwiazdeczko”
• III miejsce zajęła Marcelina Kurbel w wykonaniu pastorałki „Świeć gwiazdeczko”

Z grupy 4 – letniej „Rybki”
• I miejsce zajął Damian Krasoń w wykonaniu kolędy „Gore Gwiazda Jezusowi”
• II miejsce zajęła Alicja Walaszek w wykonaniu kolędy „Przybieżeli do Betlejem”
• III miejsce zajęła Agata Janiaczyk w wykonaniu kolędy „Przybieżeli do Betlejem”

Z grupy 5 – letniej „Motylki”
• I miejsce zajęła Zuzanna Siemieniak w wykonaniu kolędy „Gdy śliczna Panna”
• II miejsce zajął Wojciech Mituła w wykonaniu pastorałki „Świeć gwiazdeczko”
• III miejsce Ex aequo zajęły Laura Tomala w wykonaniu kolędy „Wśród nocnej ciszy” oraz Pola Winkowska w wykonaniu pastorałki „Poszły dzieci do Betlejem”

Z grupy 5 – letniej „Biedronki”
• I miejsce zajęła Hanna Wdowik w wykonaniu pastorałki „Pastorałka od serca do ucha”
• II miejsce zajęła Klaudia Dudek w wykonaniu kolędy „Przybieżeli do Betlejem”
• III miejsce zajęła Aleksandra Terpis w wykonaniu kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”

Z grupy 6 – letniej „Jeżyki”
• I miejsce zajęła Maja Tomczak w wykonaniu kolędy „Gdy śliczna panna”
• II miejsce zajął Nikodem Polowy w wykonaniu kolędy „Cicha noc”
• III miejsce zajął Aleksander Stasik w wykonaniu kolędy „Lulajże Jezuniu”

Za sprawą przepięknie wykonanych kolęd i pastorałek występujący mali artyści zostali nagrodzeni wielkimi brawami. Raz jeszcze poczuliśmy magię świąt Bożego Narodzenia.
Uczestnikom wsp
ólnego kolędowania serdecznie gratulujemy, a rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.

I. Cieśla