Dzień Wiosny (21.03.2018)

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny


Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny – 21 marca w Gminnym Przedszkolu w Galewicach, był bardzo kolorowy i wesoły.
Grupa 4-latków zrobiła Marzannę – symbol zimy. Dzieci z pozostałych grup przygotowały kolorowe papierowe kwiaty, które miały zachęcić Panią Wiosnę do szybkiego przyjścia. Tak przygotowane dzieciaki, kolorowym korowodem, przeszły wzdłuż parku by przegonić panującą zimę, a powitać najpiękniejszą porę roku, na którą wszyscy czekamy z wielką niecierpliwości, a mianowicie wiosnę.
Aby tradycji stało się zadość, symbol zimy – słomiana kukła Marzanna, została spalona wśród głośnych okrzyków dzieci:

"Marzanno, Marzanno;
Ty zimowa panno!
Zimę tu żegnamy
Ciebie przeganiamy!"

 

Copyright © 2014 MINET. All Rights Reserved.

Wykonanie MINET.pl