Konkurs Kolęd (20.12.2017)

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK pt. „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś”

Dnia 20.12.2017 r. odbył się w naszym przedszkolu konkurs kolęd i pastorałek. Wzięły w nim udział dzieci 3, 4, 5 i 6 – letnie. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno polskich kolęd i pastorałek oraz rozwijania umiejętności wokalnych dzieci. Konkurs prowadziły panie wychowawczynie: z grupy 6 – letniej p. Ilona Cieśla, p. Joanna Kaczmarczyk i z grupy 5 – letniej p. Karolina Motyl.
Atmosfera była radosna, ale i refleksyjna. Mali artyści prezentując najpiękniejsze kolędy i pastorałki pokazały wysoki poziom umiejętności wokalnych.

Wykonanie utworów oceniało Jury w składzie:
• P. Sławomir Zychla – katecheta
• P. Mariola Matuszek – przedstawiciel Gminnego Ośrodka Kultury w Galewicach
• P. Tomasz Skąpski – przedstawiciel handlowy wyd. Nowa Szkoła

Oceniając występy dzieci Jury brało pod uwagę dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu i melodii, czystość i poprawność wykonania, ogólne wrażenie artystyczne.

Z grypy 3- letniej „Motylki”
• I miejsce zajęła Zuzanna Siemieniak w wykonaniu kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.
• II miejsce zajęły Paula Gaj i Milena Lenart w wykonaniu kolędy „Przybieżeli do Betlejem”
• III miejsce zajęła Lena Kusińska w wykonaniu pastorałki „ Zostań Jezu mym braciszkiem”

Z grupy 4 – letniej „Jeżyki”
• I miejsce zajęła Emilka Olszowiak w wykonaniu kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”
• II miejsce zajął Nikodem Polowy w wykonaniu pastorałki „ Nie miały aniołki”
• III miejsce zajęła Agatka Kowalik w wykonaniu kolędy „Przybieżeli do Betlejem”

Z grupy 5 – letniej „Krasnoludki”
• I miejsce zajęła Lena Kubacka w wykonaniu pastorałki „Kołysanka dla dzieciątka”
• II miejsce zajął Alan Polak w wykonaniu pastorałki „Aniołek”
• III miejsce zajął Tomek Mielczarek w wykonaniu kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”

Z grupy 6 – letniej „Słoneczka”
• I miejsce zajęła Łucja Mleczko w wykonaniu pastorałki „Sianko na stół”
• II miejsce zajęła Ewelina Andrzejewska w wykonaniu pastorałki „ W białych sukienkach
• III miejsce zajęła Dominika Kędzia w wykonaniu pastorałki „Świeć gwiazdeczko”

Z grupy 6 – letniej „Stokrotki”
• I miejsce zajął Wiktor Kolodziej w wykonaniu kolędy „Przybieżeli do Betlejem”
• II miejsce zajęła Julka Kacyna w wykonaniu pastorałki „Kołysanka dla dzieciątka”
• III miejsce zajął Piotruś Wałdoń w wykonaniu kolędy „ Pójdźmy wszyscy do stajenki”

Występujący mali artyści zostali nagrodzeni wielkimi brawami. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Uczestnikom wspólnego kolędowania serdecznie gratulujemy a rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.
A. Winkowska