Jasełka (17.12.2017)

Jasełka w wykonaniu przedszkolaków z Galewic

Czy może być coś bardziej wzruszającego od maleńkich pastuszków przynoszących swe dary do szopki? Aniołków - dzieci z serduszkami na dłoni i królów, którzy mimo zaledwie kilku lat nie tracą nic ze swojego majestatu? W takiej scenerii odbyły się Jasełka w wykonaniu dzieci z Gminnego Przedszkola w Galewicach w dniu 17 XII.2017 r. w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Przygotowane i zaprezentowane przedstawienie jasełkowe to domena grup najstarszych. Mali artyści przy pełnej widowni wyzbyci tremy, bez obaw, prezentowali swoje artystyczne Jasełka. Wielokrotnie dawały temu wyraz gromkie oklaski. Przedstawienie było wyjątkowe, we wspaniałych strojach przygotowanych przez rodziców oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, dzieci przedstawiły sceny narodzin Chrystusa. Aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role.
Część artystyczną przygotowały dzieci z grup 5, 6- letniej. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem nauczycielek: p. Ilony Cieśla, p. Joanny Kaczmarczyk, p. Karoliny Motyl.
Niespodzianką dla dzieci za pięknie wystawione przedstawienie była nagroda w formie pysznych słodyczy wręczonych przez księży: Romana Durczyńskiego i Stanisława Antczaka.
Zawsze z niecierpliwością oczekujemy na nadejście Świąt Bożego Narodzenia. Choć pracy przy przygotowaniach do tych świątecznych spotkań nie brakuje, jest to dla wszystkich czas radości z przygotowania dla wszystkich niespodzianki. Okres świąteczny jest dla wszystkich okazją do refleksji nad przemijającym czasem do wspomnień, wzruszeń, do pojednania z bliskimi, do czynienia dobra dla innych ludzi. Uczmy nasze dzieci nie tylko brać, ale przede wszystkim dawać innym radość i miłość. Bo „miłość się mnoży, kiedy się ją dzieli”.

Ze szczerego serca w ten piękny czas,
gdy gwiazdka świeci dla wszystkich nas,
życzymy miłości, bez trosk i złości,
pokoju na świecie,
wszystkiego czego tylko zapragniecie,
niech Wam się spełni i radości doda,
niech będzie biało,
żeby się szczęście zawsze do Was uśmiechało!

Dyrektor oraz Pracownicy
Gminnego Przedszkola w Galewicach

 

Copyright © 2014 MINET. All Rights Reserved.

Wykonanie MINET.pl