Wizyta Policjanta (17.11.2017)

Wizyta Policjanta w Gminnym Przedszkolu w Galewicach

W dniu 17.11.2017 r z naszymi przedszkolakami spotkał się pan Policjant Kamil Owczarek z Komendy Powiatowej w Wieruszowie.
Zapoznał dzieci z elementami zasad ruchu drogowego, wyjaśnił jak należy poruszać się po drogach, aby bezpiecznie dotrzeć do celu, z kim można wsiąść do samochodu, a z kim nie…? Pan policjant opowiedział przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy a szczególne o tym jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Przedszkolaki wręczyły w podziękowaniu za spotkanie laurkę.
Spotkanie pana Policjanta z naszymi wychowankami przebiegło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Od dziś każdy przedszkolak już wie, że policjant może być przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą.
Serdeczne dziękujemy Panu Policjantowi Kamilowi Owczarek za wspaniałe przeżycia i przybliżenie nam tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.
A.Winkowska

 

Copyright © 2014 MINET. All Rights Reserved.

Wykonanie MINET.pl