Pasowanie na przedszkolaka (2017.10.27)

Pasowanie na przedszkolaka w Gminnym Przedszkolu w Galewicach

Dnia 27.10.2017 r w naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Dzieci były bardzo przejęte -to ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Dzieci z grupy „Motylki” zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły w przedszkolu: śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły.
Dzieci, aby zostać prawdziwym przedszkolakiem oprócz pasowania musiały jeszcze odpowiedzieć na pytania zadane przez wychowawcę.
Rodzice musieli wziąć przykład ze swoich pociech i również dokończyć zdania zaczęte przez nauczyciela. Spisali się rewelacyjnie, podobnie jak ich pociechy.
Aby nasze kochane maluchy mogły zostać prawdziwymi przedszkolakami musieli złożyć przyrzeczenia.

•CO DZIEŃ RANO BUZIE MIEĆ ZAWSZE ROZEŚMIANĄ
•NIE PŁAKAĆ, NIE SZLOCHAĆ I PANIE MOCNO KOCHAĆ
•ZABAWKI SZANOWAĆ I DOOKOŁA WSZYSTKO PORZĄDKOWAĆ
•GRZECZNIE BAWIĆ SIĘ I FIKAĆ
•W MIG ZAJADAĆ Z TALERZYKA
•I NIE SIKAĆ W GALOTY BO Z TYM DUŻO ROBOTY
•ZOSTAĆ ZUCHAMI I PRAWDZIWYMI PRZEDSZKOLAKAMI

Po części artystycznej, uroczystego pasowania dokonała pani dyrektor Beata Wesołowska. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplom oraz niespodziankę od rodziców.

Serdeczne podziękowania należą się Radzie Rodziców grupy „Motylki” - to dzięki nim dzieci otrzymały upominki.
A. Winkowska