Dni adaptacyjne (03.07.2017)

Dni Adaptacyjne w Przedszkolu

Dnia 3.VII 2017r. w naszym przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne.
W ramach organizowanych co roku spotkaniach rodzice, którzy zapisali swoje pociechy do przedszkola mają okazję bliżej poznać naszą placówkę, jej warunki lokalowe i bazę dydaktyczną, jak również specyfikę zajęć wychowawczo – dydaktycznych organizowanych przez nauczycieli. Organizacja w naszym przedszkolu dni adaptacyjnych ma głównie na celu:
- ułatwienie przyszłym przedszkolakom lepszego startu przedszkolnego;
- złagodzenie negatywnych doznań i przykrych napięć emocjonalnych związanych z przystosowaniem się do środowiska przedszkolnego;
- bezstresowe nauczenie dzieci roli przedszkolaka;
- nawiązanie szerokiej, bezpośredniej współpracy z rodzicami przyszłych wychowanków;
Tego dnia dzieci z uśmiechem wkroczyły w progi przedszkola, poznały swoje panie, salę, zabawki, swoich kolegów i koleżanki.
Najchętniej wycinały, przyklejały ozdoby, malowały farbami, lepiły z ciastoliny i plasteliny. Po zabawach zjadły pyszny obiadek i pełni energii bawili się na placu zabaw.
Na koniec każde z dzieci otrzymało słodki podwieczorek i pożegnało się z przedszkolem na dwa miesiące, by we wrześniu wrócić i rozpocząć swoją przygodę z przedszkolem.