Światowy Dzień Ziemi (22.04.2016)

22 kwietnia br. obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono - na znak tego, że wszyscy chcą, aby nasza planeta była czysta, zielona i wesoła. Z tej okazji panie przygotowały zajęcia o tematyce ekologicznej w czasie których przedszkolaki dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Było dużo zadań, zagadek z zakresu ekologii, przyrody ale nie zabrakło też wesołych zabaw ruchowych i tanecznych. W grupie starszaków odbył się Quiz przyrodniczy. Dzieci dzielnie walczyły o zdobycie punktów, wszyscy znali bardzo dobrze odpowiedzi na pytania i byli niezmiernie aktywni. Oprócz wspólnych zabaw, przedszkolaki wykonały plakaty, rysunki związane z Dniem Ziemi. Odchodząc do domów otrzymały pamiątkowe dyplomy „Przyjaciela Przyrody”, książeczki „Przyjaciele natury”. Dzień Ziemi w naszym przedszkolu był pełen wrażeń i radości, który zapewne na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Przedszkole biorąc udział w projekcie ekologicznym „ Las bliżej nas” z WFOŚ i GW w Łodzi pozyskało środki finansowe na zakup drzewek i krzewów ozdobnych. Aby w szczególny sposób uczcić Święto Ziemi właśnie tego dnia została zorganizowana AKCJA obsadzania terenu wokół przedszkola. Przedsięwzięcie nie udałoby się bez wsparcia i zaangażowania naszych rodziców. Wszystkie dzieci wraz z wychowawcami sadząc „swoją” jarzębinę pozostawiły po sobie ślad na długie lata w przedszkolnym parku. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przyłączyli się do wspólnej akcji.

I.Cieśla

 

Copyright © 2014 MINET. All Rights Reserved.

Wykonanie MINET.pl