Dzień Czekolady (12.04.2016)

Uwielbiana czekolada - mleczna, gorzka, biała czy smakowa - ma swoje święto 12 kwietnia. Każdy z nas jakąś z nich preferuje. Czekolada jest chyba najpowszechniejszym wyrobem cukierniczym cieszącym się uznaniem w każdej grupie wiekowej. We wtorek 12.04. 2016 w przedszkolu w Galewicach obchody Dnia Czekolady zorganizowane zostały już po raz kolejny. Tego dnia dzieci i panie przyszły do przedszkola na „czekoladowo”, czyli ubrane w kolory brązu i bieli. Z okazji święta tego smakołyku, dzieci poznały historię powstania czekolady, dowiedziały się, z czego jest zrobiona, poznały różne ich rodzaje, opowiadały o swoich ulubionych rodzajach i smakach czekolad. Rozwiązywały zagadki związane ze słodkościami, wykonywały prace plastyczne ”czekoladowe słodkości”. Wysłuchały opowiadania R. Stachowicz „O czekoladowej złości Krzysia” i zrozumiały, że spożywana w dużych ilościach czekolada może szkodzić zdrowiu. Natomiast umiar w jej jedzeniu pozwoli się nam cieszyć dobrym samopoczuciem. W każdej sali rozlegał się gwar i śmiech rozweselonych dzieci biorących udział w różnych grach i zabawach. Największą atrakcją w każdej grupie wiekowej było samodzielne przygotowanie słodkości czekoladowej. Najmłodsze dzieciaczki ozdabiały wcześniej przygotowane babeczki polewą czekoladową i ozdobami dekoracyjni. Starsi wychowankowie krótko po śniadanku zakasały rękawy i wzięły się do wyrabiania ciasta na mufinki, które następnie przekazały Pani kucharce do wypieczenia. Wystudzone i pięknie pachnące gotowe były do ozdabiania a dzieciaczki aż paliły się do ich dekoracji a jeszcze szybciej do ich skosztowania. Pięciolatki wraz z Panią Ulą podjęły się wykonania nie lada trudnego zadania - przepysznej domowej czekolady - do wyboru z bakaliami i bez. Mali cukiernicy nie kryli zadowolenia w wykonywanych działań i przypuszczamy, że chciałyby, aby takich dni w przedszkolu było więcej. Niestety, to tylko jednodniowe święto, ale już za rok zostanie zapewne zorganizowane po raz kolejny – a wtedy – będzie można najeść się słodyczy do woli.
I.Cieśla

 

Copyright © 2014 MINET. All Rights Reserved.

Wykonanie MINET.pl