Dzieciństwo bez próchnicy (16.03.2016)

Dzieci z Gminnego Przedszkola w Galewicach zostały zakwalifikowane do udziału w projekcie „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”. Projekt ten współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami Unii Europejskiej. Współfinansowanie krajowe dla projektu zapewnia Minister Zdrowia. Liderem projektu realizowanego wspólnie przez dziewięć uczelni jest Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Głównym celem jest obniżenie częstotliwości występowania próchnicy zębów u dzieci w wieku 0 – 5 lat. W ramach projektu 16 marca rodzice naszych przedszkolaków wzięli udział w prelekcji na temat „Dzieciństwo bez próchnicy” prowadzonej przez Panią edukator Małgorzatę Wnyk. Następnego dnia Pani Małgorzata przeprowadziła zajęcia edukacyjne wśród naszych wychowanków . Dzieci poznały sympatycznego Królika Pampisia – orędownika czystych zębów, który wprowadził ich w temat „Co robić aby mieć piękne, zdrowe zęby?”. Z zainteresowaniem słuchały co Króliczek Pampiś ma im do powiedzenia ale chętnie też odpowiadały na pytania. Przedszkolaki uświadomiły sobie jak ważne jest codzienne mycie ząbków i nie jedzenie zbyt dużej ilości słodyczy a spożywanie warzyw i owoców by były one mocne i zdrowe. Ponadto każdy miał możliwość opanowania samodzielnego, poprawnego szczotkowania ząbków, ćwicząc na sztucznej szczęce. Na koniec, za wspaniałą aktywność dzieci zostały nagrodzone zestawami szczoteczek i past do zębów oraz kalendarzykiem codziennego mycia ząbków.
Ilona C.

 

Copyright © 2014 MINET. All Rights Reserved.

Wykonanie MINET.pl