Pierwszy Dzień Wiosny (21.03.2016)

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny - 21 marca w Gminnym Przedszkolu w Galewicach, był bardzo kolorowy i wesoły. Na każdą grupę w sali od samego rana czekał list od Pani Wiosny, w którym to witała się z dziećmi ciepłymi słowami, jednocześnie prosząc o przygotowanie dla niej niespodzianek. Zadaniem Krasnoludków było wykonanie zielonych liści kwiatów, Słoneczka miały do zrobienia barwne motyle a Żabki szykowały kolorowe kwiaty. Starsze przedszkolaki przygotowały również Marzannę – symbol zimy. Tak przygotowane dzieciaki barwnym korowodem z kolorowymi balonami, z symbolami wiosny, przeszły wzdłuż parku by przepędzić panującą zimę a powitać najpiękniejszą porę roku, na którą wszyscy czekamy z wielką niecierpliwością a mianowicie wiosnę. Dzieci dekorowały alejki przygotowanymi wcześniej niespodziankami dla Pani Wiosny, śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Aby tradycji stało się zadość, symbol zimy - słomianą kukłę Marzannę wszystkie grupy uroczyście pożegnały. Dzieci głośnym okrzykiem: „Precz zimo zła, my chcemy wiosnę!” próbowały wystraszyć zimę, a następnie przy wspólnym śpiewie spalono Marzannę.
Ilona C.

 

Copyright © 2014 MINET. All Rights Reserved.

Wykonanie MINET.pl